AL

About Us

Kënaquni me një eksperiencë magjike, një shëtitje prane ujërave të thella blu të rivierës shqiptare dhe përjetoni pushimet e jetës. Area hotel ofron ambiente dhe mikpritje të shkëlqyer për pushimet tuaja më të paharrueshme në jug të Shqipërisë. I ndodhur në Ksamil, 300 m larg plazhit të Ksamilit, Hotel Area ofron akomodim me një pishinë të jashtme sezonale, parkim privat falas dhe një bar. Te gjitha dhoma kanë gjithashtu një ballkon te vecante.

Në hotel, dhomat kanë një tavolinë, një TV me ekran të sheshtë, një tualet privat, krevat dhe peshqira. Në Area Hotel të gjitha dhomat janë të pajisura me ajër të kondicionuar dhe një kasafortë. Coco Beach është 400 m nga Area Hotel, ndërsa Sunset Beach është 550 m nga prona. Kjo është pjesa e preferuar e të ftuarve tanë në Ksamil, sipas vlerësimeve të pavarura. Bëni zgjedhjen tuaj nga disa lloje të ndryshme dhomash që ne ofrojmë, të gjitha të dizajnuara me kujdes për të ofruar një qendrim komod dhe familjar, të pajisura me komoditet dhe shërbim perfekt.

202-(7-of-20) unnamed-(27) 503-(3)
The Hotel

Hotel Area is a boutique hotel
located in the heart of Albania.

Detication

The Hotel Gallery, decorated in Imperial style, with the best Italian marble, Sicilian-style columns, crystal chandeliers, create a refined and welcoming environment.

Architecture

Hotel Area offers you the level of elegance and sophistication required. It is the most luxurious Hotel in Albania, Region and beyond

main

The most beautiful hotel in Ksamil

Sign Up for our newsletter