EN
main-2

Art unik
Përjetoni Hotelin

Data e fillimit

20 June

Data e përfundimit

21 June

Lloji i Dhomes

Suita Junior

Të rriturit

2

Hotel

Shijoni një eksperiencë magjike, një shëtitje larg ujërave të thella blu të Rivierës shqiptare dhe përjetoni pushimet me te mira ndonjehere. Area hotel ofron ambjente dhe mikpritje te shkelqyera per pushimet tuaja me te paharrueshme ne jug te Shqiperise. I ndodhur Në Ksamil, 300 m nga Plazhi I Ksamilit, Area hotel ofron akomodim me një pishinë të jashtme sezonale, parkim privat falas dhe një bar. Disa dhoma kanë një ballkon me pamje nga pishina.

Dhomat

Në hotel, dhomat kanë një tavolinë, Smart TV te programuar ne gjuhe te ndryshme ku ju mund te shihni cdo program qe deshironi , një banjo private, krevat dhe peshqir. Ne AREA hotel te gjitha dhomat jane te pajisura me ajer te kondicionuar dhe nje kasaforte. Coco Beach është 400 m nga Area hotel, ndërsa Sunset Beach është 550 m larg hotelit. Kjo është pjesa e preferuar e mysafirëve tanë në Ksamil, sipas vlerësimeve të pavarura. Bëni zgjedhjen tuaj nga disa lloje të ndryshme të dhomave që ne ofrojmë, të gjitha të dizajnuara me kujdes për të siguruar një ndjenjë komode dhe familjare dhe të pajisur me pajisje dhe shërbim të përsosur.

Lista e plazheve

Plazhet me muzikë të lartë

 • - Mulino

 • - Veranda Apollonia

 • - Principote

 • - Bianco lounge

Plazhet për të ecur

 • - Ostro

 • - Poda

 • - Kristali

 • - Nepsi

 • - Abjori

 • - Guva

 • - Rilindja

 • - Bora bora

 • - 3 Ishujt

Plazhet me makinë

 • - Arameras

 • - Pema e thate

 • - Pasqyrat

 • - Shpella e pellumbave

 • - Gjiri i hartës

 • - Plazhi i pulëbardhës

2 3 5

Restoranti i ëndrrave tuaja

Relaksohuni në restorant pas një dite të gjatë duke eksploruar qoshet e Shqipërisë. Hoteli është i pajisur me restorant, spa etj. Në pjesën e pasme të hotelit, një oborr sekret përmban një hapësirë ​​ëndrrash. Ne ishim të tronditur nga jeta e egër që rrethonte ndërtesën.

Si banorë të qytetit, diçka kaq e pastër dhe e paprekur mund të duket pothuajse fantastike, por ka qenë këtu për shumë e shumë vite. Një kanavacë jeshile e përqafuar nga ngjyra e qiellit blu. Një parajsë që ndërpret fytyrën konkrete të qytetit.

Lexo më shumë
restaurant restaurant-2

Pishina

Hoteli ka një pishinë të hapur. Pishina jonë është në dispozicion për argëtim ose stërvitje dhe është e hapur gjatë muajve të verës.

IMG-3931 IMG-3932

Bari & Recepsioni

AREA hotel bar u ofron mysafirëve të saj një mëngjes unik dhe të paharrueshëm,nje përvojë vere dhe ushqim tradicional mesdhetar të perzgjedhura me kujdes dhe ne detaje për të gjithë mysafirët .

IMG-3933 DB32EF00-1F62-4F14-8D34-FB511C7CAD54

Lokacioni

Rruga Butrinti SH81, 9706 Ksamil, Albania

300 m

nga qendra e qytetit

270km

nga Tirana

0.8 km

nga atraksioni më i afërt

Regjistrohu për gazeten tonë